Hakkımızda

KURUMSAL

İlk ilmeklerini 1993 yılında atarak çeyrek asırdır tekstil sektöründe değer üreten ve entegre üretimin öncü firmalarından biri Altun Tekstil, kurulduğu günden itibaren girişimci ruhunu koruyor. Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarına verdiği önem ile Türkiye başta olmak üzere tüm dünyada tekstil sektörüne yön veriyor.

Dünyanın dört bir yanındaki temsilcileri ile güçlü bir aile olan Altun Tekstil, 60’tan fazla ülkeye ihracata yaparak sektöre değer kazandırmaya devam ediyor. Paylaşarak çoğalma bilinci ile çalışan Altun Tekstil, bin 300 çalışanı ile istihdamı da destekliyor.

İlk İlmekten Bugüne Üstün Kalite

Altun Tekstil; döşeme, giyim, gelinlik, abiye, ev tekstili, fon perde, pike, brode, tül perde, jakarlı perde gibi farklı ürün gruplarını örme, dokuma, boyahane ve iplik fabrikaları ile 120 bin m² kapalı alanda üretirken yenilikçi ruhu ile kaliteye verdiği önemi de koruyor.

Doğayı koruyucu önlemler alarak üretim yapan firmamız, hedeflerini her zaman geliştirerek yenilikçi ürünlerin üretimini yapmayı hedefliyor. Bu yolda bizimle olan gerek çalışan gerekse de müşterilerimiz ile sektördeki dinamikliğimizi arttırmaya devam ediyoruz. Altun Tekstil, “Her çalışan bir değerdir” ilkesi ile hareket eden paydaşlarına kaliteli hizmet vermeyi de ilke edinmiştir.

Sanatçı Ruhu ile Beslenen Tasarımlar

Ar-Ge merkezinde bulunan Altun Tekstil ailesinin 30 çalışanındaki vizyonel ile tasarımlar hayata geçiriliyor. Tekstil sektöründeki akımları da takip ederek hayal gücünü geliştiren tasarım ekibi, yenilikçi çizgilerin öncüsüdür.